|
 |
|
|
|
Podporili sme
|
|
|
Akciová spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava ako spoľahlivý prevádzkovateľ elektroenergetickej prenosovej sústavy na území Slovenskej republiky si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť
a z tohto dôvodu podporuje projekty zamerané na oblasť školstva, zdravotníctva, miestnych spoločenstiev,
vzdelávania, životného prostredia, kultúry, vedy, charity, sociálnej sféry a športu.
Spoločenskú zodpovednosť našej spoločnosti chápeme na jednej strane ako záväzok prispievať k udržateľnému ekonomickému rozvoju Slovenskej republiky
a zlepšovaniu životného prostredia, na druhej strane ako formu a spôsob prezentácie našej
spoločnosti - vytvárať pozitívny obraz, s cieľom budovať dobré vzťahy s verejnosťou a šíriť všeobecnú informovanosť o spoločnosti.
|
Nosnou myšlienkou projektu je pomôcť mladým ľudom dospievať v zdravom a zdraviu prospešnom prostredí
a získať čo najviac detí základných škôl a osemročných gymnázií pre loptové hry a to najmä basketbal,
futsal, florbal, miniflorbal, stolný tenis, hokejbal, hádzanú, volejbal, vybíjanú, ale i iné druhy obľúbených
loptových hier žiakov na oboch stupňoch základných škôl. Projekt pomáha deťom a mládeži vytvárať profesionálne
prostredie pri športových aktivitách, prítomnosťou oficiálnych rozhodcov a organizovaním akcií v priestoroch
medzinárodných športovísk – miest kde športujú významní športovci. Táto forma trávenia voľného času je overiteľne
a štatisticky najlepšia pre zdravý rozvoj detí. Projekt vznikol pred ôsmimi rokmi a úspešne sa rozvíja. Už pri jeho
zrode myšlienku projektu podporili Ministerstvo školstva SR, Rada vlády SR pre prevenciu kriminality mládeže
a Ministerstvo vnútra SR. Gestormi projektu sú špičkoví slovenskí športovci – Zuzana Žirková, Richard Štochl
a Ján Kozák. Cieľom projektu je získať čo najviac detí základných škôl a gymnázií pre basketbal, futsal, florbal,
hádzanú, volejbal a iné športy. Tento cieľ korešponduje s dnes tak závažným celospoločenským problémom, akým je protidrogová
prevencia detí na školách. Športové súťaže sa doplnia o prednášky a besedy s cieľom presvedčiť mladých ľudí, že pravidelné
športovanie môže mať na ich budúcnosť podstatne lepší vplyv ako užívanie drog, a ukázať im, že efektívne využívanie voľného
času na športoviskách ma pozitívny vplyv na ich kondíciu a zdravie.
|

Prešov Minibasketmánia 2.4.2014

Michalovce Prehadzovaná Špeciálnych ZŠ 13.5.2014

Košice Futsal /Dievčatá/ 31.3.-24.6.2014

Poltár PDLT 3.7.2014

Lučenec Malý Futbal 12.6.2014

Kysucké Nové Mesto 30.4.-13.5.2014
|
|
|
Akciová spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava v súlade so stratégiou vychádzajúcou z hodnôt, ktoré vyznáva, a v rámci svojej spoločenskej zodpovednosti podnikania pravidelne podporuje činnosť Slovenského paralympijského výboru od roku 2012.
Vznik a krátka charakteristika organizácie
Slovenský paralympijský výbor vznikol 31. januára 1995. Želaním športových zväzov zdravotne postihnutých športovcov (Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov, Sekcie nevidiacich a slabozrakých športovcov Slovenska, Slovenského zväzu športovcov s mentálnym postihnutím a Slovenského zväzu nepočujúcich športovcov) bolo vytvoriť spoločnú športovú organizáciu, ktorá by ich zastupovala na domácom i medzinárodnom športovom poli a v športovej diplomacii.
Slovenský paralympijský výbor je uznaným členom Medzinárodného paralympijského výboru (MPV), združujúcim vyše 170 členských štátov sveta, a Európskeho paralympijského výboru (EPV), zloženého z 52 členov. Slovenský paralympijský výbor má postavenie autonómnej, nezávislej a nepolitickej organizácie a je oprávnený riadiť paralympijské hnutie na území SR. Slovenský paralympijský výbor podporuje rozvoj paralympijských športov a disciplín, umožňujúc pritom výber športu podľa postihnutia a daností športovca.
Účasť a výkony na XI. zimných paralympijských hrách Soči 2014
Vrcholom snaženia každého športovca je zúčastniť sa na olympijských hrách. Inak to nie je ani v prípade športovcov so zdravotným znevýhodnením. V termíne 7. 3. - 16. 3. 2014 sa uskutočnili XI. zimné paralympijské hry Soči 2014.
Štyridsaťdvačlenná výprava SR s 21 športovcami sa na XI. zimných paralympijských hrách Soči 2014 umiestnila v celkovom poradí krajín na 6. mieste, čo možno považovať pri účasti 45 krajín a 550 športovcov za obrovský úspech. Slovenská hymna zaznela počas hier až trikrát a naši športovci získali 7 medailí (z celkového počtu 216 udelených a 72 sád). Výprava SR – tvorená športovcami, členmi realizačných tímov, podporného tímu a vedenia výpravy – potvrdila po Vancouveri opäť aj v Soči, že Slovensko patrí v zimných športoch do svetovej špičky. V celkovom poradí krajín pred nami skončili Francúzsko, Ukrajina, Kanada, Nemecko a domáce Rusko, pričom o medaily sa podelilo celkovo 19 účastníckych krajín. Suverénnym víťazom sa stala Ruská federácia s bilanciou 80 získaných medailí (30-28- 22) pred Nemeckom (15 medailí, z toho 9 zlatých), Kanadou (16 medailí, z toho 7 zlatých), Ukrajinou (25 medailí, z toho 5 zlatých) a Francúzskom (12 medailí, z toho 5 zlatých).
O najväčšie úspechy Slovenska v Soči sa zaslúžili zjazdári: Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou (dve zlaté a jedna bronzová medaila), Jakub Krako s navádzačom Martinom Motykom (jedna zlatá a jedna strieborná medaila), Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom (strieborná medaila) a Petra Smaržová (bronzová medaila). Avšak ani ostatní naši športovci sa nestratili a z nich najlepšie výkony dosiahli najmä zjazdári – Martin France a Radomír Dudáš (umiestnili sa trikrát na štvrtom mieste a raz na piatom), ale i curleri, ktorí boli od začiatku turnaja najväčším prekvapením a po prvých troch zápasoch boli spolu s Kanaďanmi dokonca lídrami turnaja. Nakoniec obsadili 6. miesto. Obdiv za svoje výkony a bojovnosť si zaslúžia aj Vladimír Gajdičiar, jediný nevidiaci lyžiar Marek Kubačka s navádzačkou Natáliou Karpišovou či debutant v parasnoubordingu Marek Hlavina.
Zdroj: http://www.spv.sk
Foto: Roman Benický
|

Naša najúspešnejšia dvojica zo ZPH Soči 2014 – zrakovo postihnutá zjazdárka Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová.

Po Vancouvri 2010 vybojoval Jakub Krako (vpravo) titul paralympijského šampióna aj v Soči. Vľavo jeho navádzač Martin Motyka.

Curleri obsadili pri svojej paralympijskej premiére 6. miesto.

Slovenskí hokejisti na sánkach štartovali vlani prvýkrát na MS B skupiny v japonskom Nagane. Záber je zo zápasu s Nemeckom.

Radosť cyklistického tandemu Vladislav Janovjak – Róbert Mitošinka po zisku bronzovej medaily na PH 2012 v Londýne.

Ján Riapoš vybojoval ako jediný Slovák v Londýne 2012 dve zlaté medaily.

Otvorenie tohtoročnej kampane „Na kolesách proti rakovine“ na Partizánskej lúke v Bratislave.

Na STU v Bratislave sa konal už piaty ročník podujatia „Ping pong bez bariér“ , v ktorom si pravidelne merajú sily slovenskí paralympionici, študenti Strojárskej fakulty a pracovníci britskej ambasády.

Privítanie úspešnej výpravy po návrate zo ZPH v Soči na pôde Kongresového centra SPP v Bratislave.

Z vyhlasovania výsledkov na turnaji Slovakia Open 2014 v stolnom tenise, ktorý opäť hostil Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.
|
|
|
|
^
hore ^ |
|
|